ההשפעה על הנגרמת על ידי כדור ובר מדידה CMM

| Updated: Dec 05, 2016
Source:

בר מדידה, הכדור הם חלקים מפתח התחברותשלושה לתאם מכונת מדידהחיישן, פני השטח של העבודה-היצירה. אם בחרה בר מדידה לא הולם, כדור עבור פעילות למידה ספציפית, זה יכול להוביל הוודאות של תוצאות המדידה, חוסר העקביות. כדי לממש אופטימיזציה של CMM דיוק, בבחירת בר מדידה, הכדור חייב להיות מתחשב.

1. roudness של הכדור מדידה

רוב הכדורים מדידה CMM לאמץ אודם סינתטי. שגיאה המעוגלות שלה עלול להוביל לאובדן הדיוק אפשרי עד 10%. דיוק הייצור ברמה של הכדור רובי היא להשתמש בציון להגדרת, הרמה של כדור מדידה תלוי שלה יחסית הסטייה המרבי של הספרה אידיאלי. שתי הרמות מדידה הנפוץ ביותר הוא כיתה 5 ו- 10 (השגיאה sphericity היו 0.13 אום ו 0.25 אמ). למרות לשימוש להחליף כיתה י' 5 יכול לחסוך כמה עולה, אבל הוא עלול לסכן את 5:1, אשר הוא היחס שהנוהג המקובל של סובלנות ודאות וצורה CMM.

2. החומר של הכדור מדידה

למרות רובי הוא הכי נפוץ חומר של מדידת כדור, אבל חומרים אחרים יכול להיות מתאים יותרצור קשר עם סריקה. סריקה מדידה, מדידת כדור שקופיות לאורך פני השטח של עבודה-קטע, זה יוביל שחיקה. במקרים קיצוניים, החשיפה לטווח ארוך יכול להוביל ללבוש של הכדור מדידה (שוחקים שחיקה), או החומר לעבודה-קטע היא לדבוק ball(adhesion) מדידה. בכל מקרה, תשפיע על מדידת המעוגלות של הכדור מדידה.

בסריקה מדידהפני השטח של כמה חומרים כמו ברזל יצוק, שוחקים שחיקה עלולה להתרחש. החלקיקים שנותרו עלול לגרום שריטות קלה עבור הכדור מדידה, משטח עבודה-קטע כדי ליצור מטוס קטן על הכדור מדידה. עבור מדידות כאלה, הכדור אסתטיים אשר יש קושי גבוה יותר הוא בחירה טובה. אדהזיה ללבוש מתרחשת בדרך כלל כאשר הכדור חומר וחומר עבודה-קטע שבו יש את אפיניות, אשר בדרך כלל קרה בעת שימוש רובי כדור כדי לסרוק אלומיניום עבודה-קטע. אלומיניום קלה יחסית תעביר מן העבודה-היצירה מדידת כדור, אשר ייצרו שכבה של ציפוי על הכדור, ובכך להקטין את מעוגלות ואת הדיוק מדידה. במקרה זה, הכדור ניטריד הסיליקון הוא בחירה טובה יותר, כי הסוג כזה של חומר עם עמידות בשחיקה טוב, ואין שום זיקה של אלומיניום.

3. flexure של סרגל מדידה

מדידת דיוק מפחית עם העלייה של אורך בר מדידה, אז סרגל זמן מדידה אינה מתאימה למדידת כל התכונות (למעשה, באמצעות מנדנד המרבי, האורך אפשרי הקצר בר מדידה היה הדבר הנכון לעשות).

למרות הפלדה מתאימה להפוך באיזה בר מדידה קצר, אבל קשה סגסוגת החומר הטוב ביותר לשם הפיכת סרגל מדידה. אולם, בשל הצפיפות של סגסוגת קשה הוא גדול, כך לא צריכה להשתמש עבור סרגל זמן מדידה. בר מדידה קרמיקה בדרך כלל ניתן עבור הפעילות מדידה לבקש קשיחות טובה וגם קל משקל. בנוסף, סיבים פחמן הוא בדרך כלל ניתן להשתמש כדי להפוך את סרגל זמן מדידה.

4. יציבות החום

תנודות הטמפרטורה עלולה לגרום הרבה CMM שגיאה. כדי לבחור את הסיומת המתאימה מדידה בר חומר, יכול לקבל ליציבות טובה יותר בתנאים שלשינוי סביבתי, ולספק עקביות יותר תוצאות המדידה.


אנא יידעו אותנו אם יש שאלות כלשהן או ייעוץ

דואר אלקטרוני:overseas@cmm-nano.com

קירה
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
תיצור איתנו קשר
Address:
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
זכויות יוצרים © ננו (שיאן) מטרולוגיה ושות' בע"מ זכויות יוצרים.